beza

Chce mi się coś słodkiego. Cały czas. Musi być chrupiące, kremowe, w połowie trochę kwaśne, na chwilę tylko i potem już tylko słodkie. Słodkie. Słodkie!

Zjem szybko, do samego końca, łyżeczką zeskrobię resztki, aż zetrę złoty szlaczek z talerzyka, wyliżę i dopiero włożę do zmywarki. Zapytałam kiedyś mamę, dlaczego myje po mnie talerz, skoro go już wylizałam do czysta? Mama miała fartuch w niebieskie kwiatki, podwinięte rękawy i półprzytomne oczy od pisania doktoratu. Tłumaczyła mi, a dla mnie to było jakieś mętne. Czyste to czyste i już.

Chce mi się coś słodkiego tak bardzo, że pewnie chodzi tu o coś zupełnie innego. Bo nie chce mi się wina ani wódki, ani tańczyć do rana, ani stać w kolejce na płytę stadionu, żeby słuchać kogoś, kogo mogę posłuchać z zamkniętym oczami, bez kolejki i bez ochroniarza w odblaskowej kamizelce. Nie chcę nawet biletu tanich linii lotniczych, tak bardzo jak chcę coś słodkiego. Wydaje mi się, że to nawet nie musi być beza, ale coś równie odurzającego. Tak, myślę, że chodzi o uprawianie miłości wiosennej albo coś równie fajnego jak patrzenie sobie w oczy i pytanie się, o czym teraz myślisz, co byś chciał, nic, no popatrz, ja też nic.

Ale ponieważ cukiernia jest bliżej, niż inne takie rzeczy, to zaglądam tam i cieszę się, bo mają do ósmej, a jest za dziesięć. Na szklanych półkach, zupełnie jakby unosiły się w powietrzu, latają torty bezowe. Dobry pasterzu, jak owieczki słodkie. Niektóre pokazują swoje rozbebeszone brzuchy, połamane kruche części i kawałki nadzienia.

I taka mnie kretyńska nieśmiałość złapała, że kupiłam ekologiczna babeczkę z kozim serem.

Z kozim! Ekologiczną, niesłodką. Ohydną.

Reklamy
beza

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s